Atix súprava na odstraňovanie kliešťov ( 9 ml sprej + pinzeta )

Skladom 1-2 dni

 • Kód produktu: P0295
 • Balenie: 2 KS
13,20 € s DPH
+ -

Popis produktu

Atix súprava na odstraňovanie kliešťov

Popis:

ATIX je zdravotnícka pomôcka, ktorá sa s ohľadom na svoju klasifikáciu a vlastnosti môže používať pre ľudí aj pre zvieratá. Je určená na postriekanie kože proti parazitickým kliešťom. Vyvolaním silného kryogénneho účinku spôsobí okamžité a účinné zníženie metabolickej aktivity kliešťa (zmrazenie), ktoré obmedzí a zabráni prenosu telesných tekutín parazita, ktoré môžu obsahovať patogénne mikroorganizmy, do organizmu hostiteľa. Jednoduchá aplikácia umožňuje rýchle a bezpečné odstránenie kliešťov spolu s jeho ústnym ústrojenstvom.

Cudzopasné kliešte: prenášajúce nebezpečné infekčné choroby na ľudí a zvieratá sa živia krvou. Najčastejšie sa vyskytujú v listnatých a zmiešaných lesoch, parkoch, môžete sa s nimi stretnúť aj v záhradách. Vyhýbajú sa otvoreným priestranstvám bez stromov, kríkov a tráv. Žijú v tráve a nízkych kríkoch. Visia na steblách tráv a na spodnej strane listov, preto sú neviditeľné. Nepovšimnuté sa snažia dostať svoju obeť. Kliešte vďaka svojim špeciálnym zmyslovým orgánom reagujú na teplotu, vôňu a pohyb, čo im umožňuje presne lokalizovať hostiteľa. Môžu parazitovať na celom tele, avšak obvykle si vyberajú miesta, kde je koža jemná a telesná teplota vyššia (hlava, uši, pazuchy, slabiny, ruky a nohy). Na vhodnom mieste zavedú pod kožu svoje bodavo-cicavé ústne ústrojenstvo, miesto vpichu znecitlivia a potom cicajú aj niekoľko dní. Po prerazení kože zavedú kliešte do rany výlučok pre lepšie prisatie a látku uľahčujúcu prijímať krv hostiteľa. Cicanie krvi prebieha v dvoch fázach – pomalé a prudké. Najväčšie riziko prenosu patogénnych mikroorganizmov vzniká vo fáze prudkého cicania krvi. Kliešť sa v tejto fáze zbavuje nadbytku tekutín prijímaných s krvou hostiteľa a uvoľňuje ju späť do rany. Tieto tekutiny môžu obsahovať mikroorganizmy (prvoky, baktérie, vírusy ). V prípade kliešťov parazitujúcich na koži dlhšie ako 24 – 48 hodín sa často stáva, že prenos ochorenia je vyprovokovaný nevhodným spôsobom odstraňovania kliešťov. Všetky tradičné metódy odstraňovania ( napr. natieranie, vytrhávanie ) provokujú živé kliešte vylučovať vnoreným ústrojenstvom ( hypostómom ) patogénne mikroorganizmy do organizmu ľudí a zvierat. ATIX spôsobí zmrazenie a vytiahnutie Hypostómu a tým aj uzavretie cesty pre tekutiny, ktoré môžu obsahovať patogénne mikroorganizmy.

V európskom klimatickom pásme žijú 3 základné druhy kliešťov: Ixodes ricinus, Rhipicephalus anguineus a Dermacentor reticulatus, ktoré sú zdrojom mnohých nebezpečných infekčných chorôb ľudí a zvierat, ako sú lymská borelióza, babesiosis, Q-horúčka, ehrlichióza, hepatozoonóza, vírusový zápal mozgu spôsobený kliešťami. ATIX je zdravotníckou pomôckou, ktorá účinne zamedzuje prenosu ochorení prenášaných kliešťami pri odstraňovaní parazitov z kože.

Indikácie:

 • Sprej na bezpečné odstraňovanie kliešťov.
 • Zamedzuje prenosu infekčných chorôb prenášaných v priebehu odstraňovania kliešťov z hostiteľa.
 • Na použitie u ľudí aj zvierat.

Spôsob použitia:

 1. Lokalizujte kliešťa.
 2. Skontrolujte, či je v nádobke primeraná dávka prípravku. Otvor dávkovača držte od seba vo zvislej polohe a dvakrát stlačte.
 3. Nádobku držte zvisle. Otvor trysky dávkovača ATIX zamerajte na kliešťa tak, aby prúd prípravku zasiahol hlavne okolie hlavy cudzopasníka.
 4. Stlačte a pridržte dávkovaciu trysku do ukončenia doby aplikácie celej dávky. Zákrok opakujte podľa potreby a podľa veľkosti cudzopasníka. Neprekračujte počet troch aplikácií do rovnakého miesta. Vyvarujte sa rozprašovaniu na kožu okolo miesta prisatia parazita ( prípravok je nutné aplikovať priamo na hlavu kliešťa ).

Rozmer kliešťa/odporúčaný počet dávok: 1-2 mm / 1 dávka

3-4 mm / 2 dávky

5 mm / 3 dávky.

 1. Pomocou pinzety pridržte ústnu časť kliešťa čo najbližšie pri koži a pomaly ťahajte zvislo nahor. Nepokúšajte sa vytiahnuť hlavu, alebo telo kliešťa, pretože sa môže odtrhnúť a ústne ústrojenstvo môže ostať pod kožou. Použite pinzetu na odstránenie všetkých zostávajúcich častí kliešťa ponechaných na koži.
 2. Dezinfikujte miesto odstránenia kliešťa a pinzetu liehom. Umyte si ruky mydlovou vodou.

Kontraindikácie a prevencia:

 • Prípravok je určený iba na vonkajšie použitie. Nepoužívajte na sliznice!
 • Nepoužívajte v prípade poškodenia obalu.
 • Nepoužívajte priamo na kožu a v prípade precitlivenosti na kryoterapiu. Opakované použitie prípravku na kožu do rovnakého miesta môže viesť k omrznutiu. V takom prípade nechajte prípravok odpariť a potom miesto aplikácie premyte veľkým množstvom teplej vody ( nie horúcej! ) a osušte. V prípade výskytu miestnych omrzlín ( zbelenie, alebo začervenanie tkanív, opuch, bolestivosť ) sa spojte s lekárom.
 • Ak dôjde po odstránení kliešťa parazitujúceho na koži dlhšie ako 24 hodín k vzniku opuchu a začervenaniu okolo miesta vpichu, k výskytu vyrážok v tvare kotúča alebo rumenca v mieste výskytu kliešťa, alebo na inom mieste tela, k zimnici, horúčke, bolesti hlavy, navštívte lekára. Vyššie uvedené príznaky môžu nasvedčovať vzniku infekcie pred odstránením kliešťa.
 • Používajte len podľa návodu na obsluhu!

Skladovanie a trvanlivosť:

 • Nepoužívajte po vypršaní minimálnej trvanlivosti na obale.
 • Nádoba je pod tlakom. Chráňte ju pred slnkom a ohriatím nad teplotu 50 °C.
 • Neprepichujte a nespaľujte ani po použití.
 • Nerozprašujte nad otvoreným plameňom, alebo rozžeraveným materiálom. Neskladujte pri zdroji horľavín, nefajčite. Prípravok používajte v dobre vetraných miestnostiach.
 • Chráňte pred deťmi.

Obsah balenia:

Sprej a pinzeta

Obal:

Nádoba s farmaceutickým dávkovacím uzáverom s objemom 9 ml.

Súvisiace produkty

IXOSAFE ANIMAL 10ML (ODSTRANENIE KLIESTA)

IXOSAFE ANIMAL 10ML (ODSTRANENIE KLIESTA)

Skladom 1-2 dni

10,41 € s DPH

Pinzeta NOBBY na vyberanie kliešťov

Pinzeta NOBBY na vyberanie kliešťov

Skladom 1-2 dni

1,35 € s DPH

Háčik na vyberanie kliešťov ALFA 1 ks

Háčik na vyberanie kliešťov ALFA 1 ks

Skladom 1-2 dni

1,60 € s DPH

Háčik na vyberanie kliešťov O'TOM 2 ks/bal.

Háčik na vyberanie kliešťov O'TOM 2 ks/bal.

Skladom 1-2 dni

3,96 € s DPH