Hepatálne diéty

Hepatálne diéty

Pečeň je veľmi dôležitý orgán v tele. Plní niekoľko funkcií. Prebieha v nej metabolizmus živín, tvoria sa v nej významné látky a takisto sa v nej aj degradujú a v neposlednom rade tu prebieha detoxikácia škodlivých látok. Klinické príznaky pri jej poškodení sú napríklad zvracanie, hnačka, chudnutie, zníženie apetítu, bolesť v brušnej oblasti, žltačka, problémy so zrážaním krvi, dezorientácia. Existuje niekoľko typov ochorení pečene u zvierat (zlyhanie pečene, hepatálne encefalopátia, nádory pečene, cievne anastomózy, zápaly, fibrózy a až cirhózy pečene, nutričné, degeneratívne a metabolické ochorenia pečene- nadmerné ukladanie medi do pečene, pečeňova lipidóza...).

Hepatálne diéty obsahujú také látky a v takom pomere, aby sa znížili klinické prejavy ochorenia a takisto obsahujú látky na podporu a regeneráciu pečene. Majú vysokú nutričnú hodnotu a šetria pečeň. Kŕmna dávka by mala byť rozdelená na niekoľko kŕmení denne kvôli zníženiu zaťaženia pečene.

Proteíny obsiahnuté v týchto diétach sú vysokokvalitné a ľahko stráviteľné. Väčšina diét má znížený obsah bielkovín. V týchto diétach je zvýšené množstvo tukov kvôli tomu, aby sa dosiahla vysoká energetická hodnota. Môžu tvoriť až 50% obsahu diéty. Dôležitú úlohu tu zohráva vláknina. Tá redukuje množstvo amoniaku vyprodukovaného baktériami v čreve. Tento amoniak by sa za normálnych okolností vstrebal z čreva do krvi a v pečeni by sa zmetabolizoval na moč a vylúčil z tela von. Pri zníženej funkcii pečene sa amoniak nepremení na moč, koluje v krvi, prechádza do mozgu a spôsobuje intoxikáciu. Väčšie množstvo vlákniny je obsiahnuté v ovse, ryži, jačmeni, tekvici... Zinok viaže meď a tým bráni jej nadmernému ukladaniu v pečeňových bunkách. Je to aj antioxidant, takže chráni bunky pred poškodením. Ďalej je dôležitý pri metabolizme amoniaku na moč. Ďalšie antioxidanty, ktoré chránia bunky sú vitamíny C a E a koenzým Q10. Nevyhnutné je aj dopĺňať vitamín K, pretože pri narušenej funkcii pečene sa ťažšie vstrebáva, kvôli nedostatku sekundárnych žlčových kyselín. Nedostatok vitamínu K vedie ku problémom so zrážaním krvi. Takisto je dôležité dopĺňať vitamíny skupiny B, ktorých množstvo je znížené pri ochoreniach pečene. Arginín napomáha redukcii amoniaku. Taurín hrá úlohu pri eliminácii toxických žlčových kyselín. S-adenosyl-metionín (SAMe) pôsobí ako antioxidant a redukuje poškodenie pečene. Nenasýtené mastné kyseliny pomáhajú znižovať zápal. Nachádzajú sa napríklad v rybom oleji, kokosovom oleji a podobne.

Pri podozrení na ochorenie pečene určite vyhľadajte veterinárneho lekára, ktorý určí presnú diagnózu. Pretože je dôležité riešiť príčinu ochorenia pečene. Diéty len uľahčujú a urýchľujú liečbu a pomáhajú pri regenerácii pečene.


Ponuka liečebných diét


Ponuka výživových doplnok pri problémoch s pečeňou

Autor: MVDr. M. Dobisová