​Ako vyberať oblečenie pre psov

​Ako vyberať oblečenie pre psov


Obliekanie psíka môže byť veľká zábava pre vás oboch, pretože psy milujú vašu pozornosť. Je veľa druhov oblečenia pre psíkov, z ktorých si môžete vybrať od funkčných zimných kabátikov až po sviatočné kostýmy. Treba však dávať pozor pri výbere veľkostí a druhu oblečenia, s čím vám radi pomôžeme. Ukážeme si ako psíka odmerať a ako ho obliekať, aby z toho mal radosť.

Pri meraní začíname krkom. Používame na to krajčírsky meter, a predtým nezabudnite dať dole postroj alebo obojok.


Ďalej pokračujeme dĺžkou chrbátika. Začíname pri krku (kohútik) a pokračujeme až po začiatok chvosta.


Nakoniec meriame obvod hrudníka, kedy umiestnime meter hneď za predné labky.


Porovnáme to s tabuľkou veľkostí alebo môžeme s predajcom konzultovať veľkosť oblečenia ak si nie sme istý.

Ak vyberáme typ oblečenia musíme porozmýšľať kam máme so psíkom namierené, aké je vonku počasie a akú má srsť. Hrubšie a funkčné oblečenie vyberieme pre psíka s vlasmi alebo krátkou srsťou pri dlhšom pobyte vonku. V prípade prechádzky v mraze a snehu treba zvážiť aj špeciálne topánočky, aby nedostal omrzliny na labky. Ak je vonku mokro alebo vieme, že sa zbožňuje váľať v snehu pozeráme skôr na nepremokavé materiály, ktoré sú zvnútra zateplené. Na jar alebo jeseň môžeme psíkovi obliecť mikinu alebo tenší sveter, aby sa vonku cítil komfortne.

S obliekaním začíname odmalička, všímame si či psík nie je stresovaný, môžeme použiť aj pamlsky a odmeniť ho zato, že sa dal obliecť, všetko záleží od povahy vášho chlpáča.Zdroj: www.wikihow.com, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/